Утеплення фасаду мінеральною ватою

Мінеральна вата (мінвата, вона ж базальтова вата, кам’яна вата) виготовляється з розплаву гірських порід, тому вважається екологічним утеплювачем. Матеріал пожежобезпечний, клас — НГ (не горючий). За термоізоляцією поступається ЕРС і становить 0,04 Вт / (м * К).

Для утеплення стін використовують плити мінеральної вати, розмір яких залежить від конкретного виробника. Більшість з них випускають стандартні плити в розмірі 100х60 см, що розрізняються товщиною (5, 7.5, 10 см).

Крім термоізоляції, мінеральна вата відмінно поглинає звук, тому її часто використовують і як звукоізоляцію. При покупці необхідно звертати увагу на щільність матеріалу, так як для подальшої обробки поверхні утеплювача необхідна його висока щільність — близько 145 кг / м³.

Матеріал паропроникний, а значить не потрібно приділяти особливу увагу вентиляції будинку і продухи. Що також важливо — в мінваті не заводяться гризуни.

Ціна однієї плити, наприклад 120х60 см (площа — 0,72 м²) і товщиною 10 см — близько 58-66 грн (345-400 грн за упаковку). Продаються в упаковках, кількість плит залежить від товщини.

Недоліком мінвати можна назвати невологостійкість. При попаданні вологи в структуру матеріалу, його термоізоляційні властивості сильно знижуються. А якщо вата неякісна, то з часом вона може сипатися / просідати.

Висновок:
Утеплення фасаду мінватою — це додаткова термоізоляція порівняно з утепленням пінопластом, але вища в ціна. Зате матеріал універсальний і підійде як для будинків, що не переносять надлишок вологи (каркасних, дерев’яних, ракушник / глиняних), так і «класичних» будівель (цегла, бетон, черепашник, камінь).
Мінеральна вата — вибір обережних господарів, які вважають за краще безпеку утеплювача замість його високих характеристик.

Добавить комментарий

Call Now Button