Утеплення фасаду пінополістиролом

Екструдований пінополістирол (ЕРС) по теплопровідності значно краще пінопласту — вона у нього становить 0,029-0,032 Вт / (м * К). При утепленні фасаду екструдованим пінополістіролом завдяки замковим з’єднанням його плит (немає швів) відсутні містки холоду. Також ЕРС набагато міцніший пінопласту, не розсипається, а шанс відламати кут або край — мінімальний.

Стандартні розміри полістирольної плити 120х60 см (площа — 0,72 м²), а товщина — 1, 2, 3, 5 і 10 см. Матеріал інертний до хімічних сполук,
крім розчинників і кислот. Вологостійкість ЕРС досягається завдяки структурі з закритими порами, тому він паронепроникним і довговічний. Проводячи паралель з простим пінопластом, ЕРС — поліпшена його версія.

Але і ціна на цей матеріал набагато вище, ніж на пінопласт. Для порівняння, плита екструдованого полістиролу розміром 120х60х5 см коштує близько 80-85 грн за штуку, що майже в 4 рази вище ціни на плиту пінопласту приблизно такого ж розміру.

Горючість матеріалу — Г4 і Г3, підтримує горіння, виділяючи їдкий дим. Дорожчі версії з антипіренами схильні до самозагасання.

Висновок:
Утеплення фасаду полістиролом — відмінний, але недешевий варіант. Варто також врахувати, що при утепленні ЕРС стіни стануть паронепроникні, а це значить, що в будинку підвищиться вологість — обов’язковим стає наявність гарної вентиляційної системи.

Добавить комментарий

Call Now Button