Чим краще утеплити фасад будинку

З приходом холодів у багатьох виникає одне і те ж питання: як не мерзнути і не переплачувати за опалення? Відповідь проста — необхідно утеплити будинок. Тоді виникає інше питання: чим краще утеплити, що дешевше, куди бігти і що ж в результаті купити?

Матеріали для утеплення фасаду
Сьогоднішній ринок переповнений всілякими матеріалами для утеплення будинків: людині, яка шукає чим краще утеплити фасад будинку, менеджери компаній навперебій пропонують «найкращі утеплювачі», використовуючи гучні назви цілком звичайних і давно відомих матеріалів. На жаль, це всього лише стандартний маркетинговий хід, бо в кінцевому підсумку всі ці «безліч» варіантів легко розділяється на 3 основних типи утеплювача:

  • Пінопласт;
  • Пінополістирол (екструдований);
  • Мінеральна (кам’яна, базальтова) вата.

Кожен матеріал хороший по-своєму і використовуючи будь-який з них, можна якісно утеплити фасад будинку і домогтися бажаного результату. Але є і відмінності, про які ми зараз і поговоримо.

Яка повинна бути товщина утеплювача?
Щоб зрозуміти, чим краще утеплити фасад будинку і якої товщини повинен бути утеплювач, звернемося до ДБН (Державні будівельні норми) і для початку з’ясуємо, в якій температурній зоні України ми живемо:

  • 1-я температурна зона: Вінницька, Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Львівська,
    Луганська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська, Чернівецька області;
  • 2-я температурна зона: Закарпатська, Миколаївська, Одеська, Херсонська області та АР Крим.

Згідно ДБН В.2.6-31 діє до: 2016 мінімальний показник опору теплопередачі (теплоопір) Rq min для стін будинків повинен бути: наступним:

  • 3,3 м²К / Вт для 1-ої зони;
  • 2,8 м²К / Вт для 2-ий зони.

Тепер, використовуючи просту формулу R = d / k, де d — товщина утеплювача, k — теплопровідність матеріалу (виробники обов’язково вказують цей параметр на упаковці, позначаючи його буквою λ), можна розрахувати, чи достатньою буде товщина того чи іншого утеплювача для вашої температурної зони.


k — теплопровідність матеріалу

Наприклад, ви живете в Києві (1-я температурна зона) і хочете утеплити будинок пінопластом ПСБ-15 товщиною 10 см (0,1 м), у якого k = 0,043 Вт / (м * К) Значить, теплоопір утеплювача дорівнюватиме 0,1 / 0,043 = 2,32 Вт / (м * К).

Далі по цій же формулі вам треба обчислити теплоопір стін вашого будинку з урахуванням матеріалу і його товщини (Значення k для деревини одно 0,15 Вт / (м * К), цегли — 0,56, газоблоку — 0,1, черепашнику — 0,4, глини з соломою — від 0,5, і скласти обидва отриманих результату.

Так ви дізнаєтеся, чи буде відповідати нормам ДБН теплоопір стін будинку або отриманий показник буде нижче необхідного.

Утеплення фасаду пінопластом:
Пінопласт для утеплення фасаду — самий бюджетний матеріал. Стандартний лист має розміри 100х100 см і різну товщину (3, 5, 10, 15 см). Найпоширеніша товщина — 5 і 10 см. Але теплопровідні характеристики пінопласту полягають не тільки в його товщині, але і в щільності. За щільністю пінопласт буває 15 кг / м³ (позначається ПСБ-15), 25 кг / м³ (ПСБ-25), 35 кг / м³ (ПСБ-35) — це найпоширеніші його види.

У кожної щільності своя теплопровідність. Так, ПСБ-15 має 0,043 Вт / (м * К), 25-й — 0,041 Вт / (м * К) і 35 — 0,039 Вт / (м * К).
Як бачимо, відмінності незначні, чого не скажеш про ціну, наприклад: ціна 1м пінопласту ПСБ-15 товщиною 10 см — близько 48-50 грн., а такого ж пінопласту 25-й щільності — вже 62-65 грн.

Щоб знизити витрати на утеплення фасаду пінопластом, можна використовувати ПСБ-15, оскільки навантаження на матеріал мінімальна і висока щільність не потрібна. Оптимальний варіант ціна / якість — 25-ка ідеально підходить для утеплення фасаду (вона міцна, легше в обробці).

Ще одна перевага, яким володіє пінопласт для фасаду — його вологостійкість. При контакті з водяною парою і вологою він не руйнується і не втрачає свої термоізоляційні властивості.

Пінопласт для фасаду має і свої недоліки — наприклад, він механічно не стійкий, легко кришиться. Але головний недолік матеріалу — в його горючості: він має клас Г4 (сильногорючий). При горінні виділяє їдкий чорний дим і отруйні речовини. Хоча зустрічаються пінопласти з антипіренами (клас Г1, слабогорючі) — однак вони, відповідно, істотно дорожчі.

Висновок:
Пінопласт для фасаду варто вибирати, якщо ви хочете терміново хоч чимось утеплити фасад будинку з мінімальними витратами,
а недоліки матеріалу для вас йдуть на другий план.

Добавить комментарий

Call Now Button