Пінопластовий утеплювач — найбільш затребуваний матеріал для теплоізоляції будівель. При виборі пінопласту грають роль його доступна ціна, можливості і якісні показники. Він має малу вагу і добре поводиться в процесі монтажу.
Кожен поважаючий себе домовласник, намагається зробити своє житло затишним, красивим і надійним, причому, не тільки зсередини, але і зовні. Зовнішнє оздоблення фасаду несе на собі найважливіші функції — утеплення, захист від вологи і перепадів температур, ну, і звичайно, ефектний зовнішній вигляд.
Попит на приватні будинки зі зрубу росте з кожним роком. Пояснити це дуже просто: по-перше, в своєму будинку людина відчуває себе набагато комфортніше і вільно. По-друге, він має більше можливостей щодо облаштування свого житла, тут можна по своєму смаку оформити не тільки інтер’єр, але і екстер’єр. По-третє, разом з будинком власник отримує земельну ділянку, на якому можна побудувати гараж, організувати затишне місце відпочинку або розбити город.
На Русі дерев’яні будинки будували завжди. Матеріалу для будівництва було багато, за століття була відпрацьована технологія будівництва. Сьогодні в сільській місцевості більшість будинків ставлять з дерева. Міські жителі, втомившись від кам’яних коробок, теж тягнуться на природу, де намагаються відпочити від міської метушні в оточенні пахнучих хвоєю стін дачного будиночка або заміської резиденції.
Мінеральна вата (мінвата, вона ж базальтова вата, кам’яна вата) виготовляється з розплаву гірських порід, тому вважається екологічним утеплювачем. Матеріал пожежобезпечний, клас — НГ (не горючий). За термоізоляцією поступається ЕРС і становить 0,04 Вт / (м * К).
Екструдований пінополістирол (ЕРС) по теплопровідності значно краще пінопласту — вона у нього становить 0,029-0,032 Вт / (м * К). При утепленні фасаду екструдованим пінополістіролом завдяки замковим з’єднанням його плит (немає швів) відсутні містки холоду. Також ЕРС набагато міцніший пінопласту, не розсипається, а шанс відламати кут або край — мінімальний.
З приходом холодів у багатьох виникає одне і те ж питання: як не мерзнути і не переплачувати за опалення? Відповідь проста — необхідно утеплити будинок. Тоді виникає інше питання: чим краще утеплити, що дешевше, куди бігти і що ж в результаті купити?